Kalite Yönetim Sistemi

Firmamız bünyesinde 1999 yılı itibariyle Kalite Yönetim Sistemi  (KYS) kurulumuş ve takip eden yıllarda aşağıdaki sertifikasyon işlemlerini tamamlamış veya eğitimlerini almıştır.

 

KYS'nin ISO TS 16949'a göre sertifikasyonu

IATF 16949 (QMS), otomotiv ile ilgili ürün proseslerinin geliştirilmesi, ürün üretimi, montajı ve servisi için otomotiv sektörünün ön gördüğü kalite sistem gerekliliklerini belirler.

 

 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001, ürünün hammaddeden başlayarak müşteriye sunulmasına kadar olan süreçte çevresel faktörlerin belirlenmesi ve bu faktörlerin gerekli önlemler ile kontrol altına alınarak çevreye verilen zararın en aza indirilmesi için kılavuzluk yapan bir standarttır.

 

 

OHSAS 18001 İş Güvenliği Sistemi

OHSAS 18001, iş sağlığı ve güvenliğinin yönetilmesini, olası risklerin en aza indirgenmesini sağlayan ve işyerinde güvenli bir ortam oluşturulması için gerekli standartları belirleyen bir belgedir.

 

 

Qualicoat  Boyahane Sertifikasyonu
Qualicoat Boyahane Sertifikasyonu, toz boya proses kalitesi için gerekli olan standartları belirler.

 

 

DIN 6701 /2 A2 Yapıştırma Standardı

Demiryolu Taşıtlarında kullanılan yapıştırma tekniklerini ve belgelendirme esaslarını belirler.

 

 

 

EN ISO 3834-2 Sertifikasyonu

EN ISO 3834-2 Standardı, üretimde kullanılan metalik malzemelerin ergitme kaynağı için kapsamlı kalite şartlarını kapsar.

 

 

 

EN 15085-2 Sertifikasyonu

Demiryolu Araçları ve Bileşenleri Kaynak İşlemleri Yönetim Sistemidir.

 

 

 

Uluslararası IRIS - Raylı Taşıtlar Endüstrisinin şartlarının sağlanması

IRIS, Raylı taşıtlar endüstrisinde tüm tedarik zincirini iyileştiren, üretilen demir yolu araçlarının kalite ve güvenilirliğini üst seviyeye taşımaya yönelik standartları belirler.